Maniküür – küünetehnik

Maniküür - küünetehnik

Õppeasutuse EHISe ID: 13352
Õppeasutuse registrikood: 11299120

 

Õppekavarühm: iluteenindus

Maht: 120 tundi

Kestvus: 15 õppepäeva

Kursus maksumus:

 

  • stardikomplektiga (jäävad õppijale)  2500 eurot

Kursuse algus: 14.09.2020-30.01.2021eesti ja vene keeles

Toimumise koht:  Lootsi 10

 

Kursuse sisu:

Käed on keha osa, mis on enim mõjutatud välisteguritest, seetõttu on käte eest hoolitsemine tähtis nii tervislikel, hügieenilistel kui ka esteetilistel põhjustel. Käte tervist ja head väljanägemist teenib kvaliteetne maniküür,  millele vajadusel või soovi korral lisanduvad kunstmaterjali laiad võimalused.

Maniküür on lihtsustatult öeldes kätenahale ning sõrmeküüntele suunatud iluhooldus, mille käigus korrastatakse küünenahad, töödeldakse küüneplaate, kooritakse ja niisutatakse küüneümbrusnahka, parandatakse massaaži abil verevarustust ning kaunistatakse küüned lakiga. Mõningate maniküüris ilmnevate probleemide (haprad, kihistuvad, kergesti murduvad või kahjustatud küüned) korral leiab abi kunstküünte tehnoloogiatest. Seetõttu on komplektseid hooldusi teostavad maniküür-küünetehnikud ilumaailmas väga hinnatud.

 

Maniküür-küünetehniku kombineeritud kursus annab põhjalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused nii maniküürist kui erinevatest kunstküünte tehnoloogiatest.

Maniküüri kursuse eesmärgiks on anda teoreetilised teadmised ülajäseme anatoomiast, küünte ehitusest, nahahaigustest, küüne- ja naha muutustest, haiguslikest seisunditest, nahka ja küüsi mõjutavatest sisemistest ning välimistest teguritest, igapäevase hoolduse põhimõtetest, töös kasutatavatest küünehooldusainetest ning töövahenditest ja erinevatest kätehoolduse protseduuridest, ohutusest ja hügieenist. Kursusel omandatavad praktilised oskused võimaldavad teostada erinevaid maniküüriprotseduure.

Kursuse kava:

Maniküüri teooria:

Sissejuhatus õpingutesse, maniküüri ajalugu, anatoomiline sõnavara, luud, liigesed, lihased, küüne ehitus ja kasv, kätemassaaži teooria ja praktilised võtted, küünte haigused ja muutused, küünehooldusained, küünte toitumine, sooja parafiini erihooldus.

Kokku 15 tundi

Praktilised tööd:

  • klassikaline maniküür 15 tundi
  • SPA maniküür 5 tundi,
  • prantsuse maniküür 5 tundi,
  • püsilakkimine 5 tundi.

Küünetehniku teooria:

Küünetehniku kursus põhineb paljuski maniküürialastel teadmistel ja oskustel, millele lisanduvad praktilised oskused kunstküünte paigaldamise tehnikatest, küünekaunistustest ja küünemaalingu tehnikatest, kunstküünte vahenditest ja toodetest.Kunstküünte ja küünedisaini ajalugu, küünetehniku erialane keemia, kunstküünte loomiseks kasutatavad tooted/vahendid, kangasküünte teooria, geelküünte teooria, akrüülküünte teooria, tööohutus, kutsehaigused, nakkushaigused.

Kokku 15 tundi.

Praktilised tööd:

  • naturaalse küüne parandamine kangaga 5 tundi,
  • prantsuse maniküür geeliga, kangasküünte paigaldamine 5 tundi,
  • geelküünte paigaldamine geelküünte hooldused 50 tundi.

Õppekäik (tootekoolitus, segatehnoloogiad, soovikorral).

 

Õpiväljundid: Kursusel omandatavad teoreetilised ja praktilised teadmised  võimaldavad teostada erinevaid maniküüri ja küünetehniku protseduure.

Töövahendid:

Stardikomplekt sisaldab maniküüri instrumente, geeli paigaldamise töövahendeid (ei sisalda geelilampi ega freesi).

 

Lõpetamise nõuded
õppekava täitmine täies mahus
teooriaarvestuse sooritamine positiivsele hindele
praktikaarvestuse sooritamine positiivsele hindele

Väljastatavad dokumendid

kooli lõputunnistus

NB! Maniküür-küünetehniku kursus eeldab vähemalt 3 kliendi olemasolu, kelle peal harjutada.

Koolitaja:

Sirje Kukk

küünetehnikuharidus;

Tallinna Ilu-ja Moe Erakooli õpetaja alates 2010

Alena Gabriel

küüntehniku kursus

Tallinna Ilu-ja Moe Erakooli õpetaja alates 2010